Понад 140 років досвіду
ISO 9001:2015
УкрСЕПРО ISO 9001

Столичний сміттєспалювальний завод "Енергія" отримає нову систему очищення газів від заводу "Прогрес"

Проєкти 01 грудня 2020


Єдиний сміттєспалювальний завод в Україні - "Енергія" - отримає системи хімічного очищення димових газів.

За результатами тендеру, саме ТОВ "Бердичівський машинобудівний завод "Прогрес" забезпечить технічне переоснащення. Вартість всіх робіт становить 845 млн. гривень.

"Це сучасна система хімічного очищення напівсухим методом. Його застосовують у багатьох європейських країнах. Він зарекомендував себе як ефективний метод очищення попутних газів при спалюванні сміття", - зазначає директор Бердичівського ТОВ "БМЗ "Прогрес" Юрій Маркевич.

Після впровадження нової системи концентрація забруднюючих речовин у повітрі столиці максимально знизиться, зазначає засновник ТОВ "БМЗ "Прогрес" Артем Зайцев: "В Україні зараз дві наші системи у стадії реалізації. Це черговий об'єкт, який буде введений в експлуатацію та відповідатиме європейським нормам викидів”.

Укладання договору про співпрацю відбулося нещодавно, а вже зараз на території сміттєспалювального заводу ведуться підготовчі роботи до монтажу очисної системи.

Будівництво системи хімочистки димових газів здійснюватиметься у наступні кілька етапів, пояснює Юрій Маркевич. "На першому буде побудовано колону-охолоджувач, в якій буде знижуватися температура. Потім змонтуємо реактор, в якому відбувається основна хімічна реакція з вилучення шкідливих речовин, що відходять від газів. А далі стоятиме рукавний фільтр, який на собі прийматиме всі шкідливі речовини" .

Закінчити будівництво очисних систем керівництво заводів "Прогрес" та "Енергія" планує до кінця зими 2022 року. Залучення інвестицій у технічне переоснащення підприємств створить ще більші перспективи для розвитку української промисловості. Коли обладнання європейської якості можна замовляти не в Європі, а українські виробники.

espreso.tv